Nesai (Teşekkür) hadis kampı

Nesai (Teşekkür) hadis kampı

SECDER olarak yıl içinde yaz ve kış olmak üzere düzenlenen hadis kampımızdan ...

 

    Bir ibadet şuuru içerisinde, bize böyle bir kamp yapma fırsatı verdiği için yüce rabbimize sonsuz TEŞEKKÜR ediyoruz.

     Hayatımıza sözleriyle ve kutlu yaşantısıyla en büyük ve en güzel örnek olan peygamberimiz Muhammed aleyhisselama TEŞEKKÜR ediyoruz.

       Ümmetin, efendimizin sözlerinin öğrenmesine vesile olan, beş bin küsür hadisi kitabında toplayan, aynı hadisi 47 kere tekrar edip bu hadisleri adeta beynimize çivileyen imam Nesai’ye (rahmetullahi aleyh)   TEŞEKKÜR ediyoruz.

     Kampın yapımında büyük emeği olan, kamp süresince her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünen, takip ve kontrol eden sayın hocamız Mustafa KARATAŞ’a TEŞEKKÜR ediyoruz.

     Koyu sarı tonuyla kampa renk katan, ortamı neşelendiren, kamp boyu mikrofonu elinden düşürmeyen, adeta mikrofonun “hışını” çıkaran, ettiği teşekkürler on milyon kişiye dağıtılsa fazlaca yetecek olan  kamp programının başarılı takipçisi Fatih KAYA’ya TEŞEKKÜR ediyoruz.

    Yine sarı yeşil kişiliğiyle göz dolduran, “ekmeksiz yaşarım ama istişaresiz yaşayamam.” diyen, boş zamanlarını istişare yaparak değerlendiren  değerli hocamız Mahmut YILMAZ’a TEŞEKKÜR ediyoruz.

 

      Davudi sesiyle gönüllerimize ayrı bir lezzet katan, üç ciltlik Nesai’yi olağanüstü çabalarla bitiren, tashih-i huruf’un değerli üyesi ve kampımızın din işlerinden sorumlu olan  Cum’a kardeşimize TEŞEKKÜR ediyoruz.

    Ruhumuzu dinlendiren, kalbimizi okşayan enfes ezgileriyle kampa apayrı bir tat veren ve ayrıca gizli transferlerle ve şike iddialarıyla gündeme damgasını vuran,  kırmızı kişiliğini ara sıra belli eden Yunus EMRE hocamıza TEŞEKKÜR ediyoruz.

   Karizmatik ve koyu yeşil kişiliği ile abiliğin en güzel örneğini ortaya koyan, bazen beklenmedik esprileriyle gönlümüzü neşelendiren kıymetli abimiz Ali ÇELİK’e TEŞEKKÜR ediyoruz.

    Kampımızın neşesine neşe katan, çocuk olmalarına rağmen, sabah namazına zorlanmadan kalkabilen ve aynı zamanda tavukları yalnız bırakmayıp onların her türlü bakım ve ihtiyacını karşılayan şirinlerimizden Furkan ……, Alperen…….. ve Bilal ……… kardeşlerimize  TEŞEKKÜR ediyoruz.

    Kamp boyunca dilinden “yasin” kelimesini düşürmeyen, yaptığı çaylarla damağımızda enfes bir tat bırakan ve görevini layıkıyla yerine getiren yumuşak huylu kardeşimiz İbrahim ŞAHİN’ e TEŞEKKÜR ediyoruz.

 

     Mavi kişiliği sonucu her işinde titiz olmayı başaran ve nerde bir arıza olsa kendisini orada gördüğümüz, tek suçu SURUÇLU olmak olan, gayretli ve fedakar kardeşimiz Yunus Bayındır’a TEŞEKKÜR ediyoruz.

   Elinden düşürmediği fotoğraf  makinesiyle her anımızı ölümsüzleştirmeye çalışan, çoğu kimsenin, ibadet görevlisi olduğunu kampın son günü ancak anlayabildiği samimi kardeşimiz Mithat Üzümcü’ye  TEŞEKKÜR ediyoruz.

    Kendisini cihada ait içten ve etkili konuşmalarıyla hatırlayacağımız, güzel Kur’an tilavetiyle göz dolduran, güleç yüzlü ve sempatik tavırlarıyla kendini sevdiren on yedi yaşındaki büyük mücahid Fatih Epengin’e   TEŞEKKÜR ediyoruz.

Kamp boyunca Mustafa Karataş’ın “kuyu suyunu aç kapat” demesine büyük bir sabırla karşılık veren, etkili kaleci kurtarışlarıyla birçok takımı finalden eden, Kaya ailesinin değerli üyesi Mehmet Kaya’ya   TEŞEKKÜR ediyoruz.

    Geçen kamplarda keşfedemediğimiz için büyük bir gaflette bulunduğumuz, mavi kişiliğini yerli yerinde kullanan, efendi kişiliği ile kendisine karşı hayranlık uyandıran, ayrıca sağlam futboluyla da beğeni kazanan kıymetli kardeşimiz Ali Doğan’a TEŞEKKÜR ediyoruz.

     Şu güne kadar doğru dürüst kitap okuyamadığını söyleyen, ancak kamp vesilesiyle üç ciltlik kitabı başarıyla bitiren, kampımızın sessiz sakin kişilerinden olan Harun Doğan’a  TEŞEKKÜR ediyoruz.

      Kaya ailesine mensup, renkli kişiliği ile amcasının oğlu Fatih Kaya’dan geri kalmayan, etkili maç sunumlarıyla hatırlayacağımız, kampımızın neşesine neşe katan Enes Kaya kardeşimize TEŞEKKÜR ediyoruz.

 

Foto Galeri: http://www.secder.com.tr/fotogaleri_detay.php?id=14&nesai-tesekkur-hadis-kampi