FİLİSTİNLİ ÇOCUĞA MEKTUP

FİLİSTİNLİ ÇOCUĞA MEKTUP

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

Sen yalnız değilsin Filistinli çocuk. Ümmetin namusu olan KUDÜS davasını savunmaya başladığın günden beri, bugün ve zafer ile yarınlarda da yalnız olmayacaksın. ALLAH bizimledir. Nasıl bir amel işledin ki yarım asırdır şehadet nimetini izzet ve ikram ile sana nasip ediyor. Ümmetin en büyük namus görevini KUDÜS ü sana emanet ediyor. Direnişi ve onurlu duruşu seninle öğretiyor. Sevin ve şükret ey Filistinli çocuk, senin ve davanın sevgisini genç Müslümanların kalplerine seninle yerleştiriyor. Zafer mutlak manada ALLAH a aittir; o asil duruşun ve akan şerefli kanın ümmete hayat veriyor. Ümmet dirilsin, ayağa kalksın diye kendisini feda eden Filistinli çocuk, küçücük bedeninle dağları titretiyorsun. Başkanların, kralların ve zalimlerin uykularını bölüyorsun. Samimiyetle giriştiğin bu davadan ayrılma ki, omuz omuza kazanacağımız fetih ve zaferlerin umudu olasın. 

Sen ki gözünü cennete dikmiş Filistinli çocuk, bizlere de dualarında yer ayır. Şu ölü bedenlerimizden kurtulmamız için Allah a niyazda bulun. Tüm İslam müstekbirlerinin oyun ve entrikalarına karşı bu şerefli yoldaki engellere takılmadan yürümemiz için ALLAH a niyazda bulun. Kalıpları Müslüman, ruhları yahudileşmiş zavallılara karşı RABBİNE yakarışta bulun. Çünkü sen ey Filistinli çocuk; müminlere umutsun, zalimlere korkusun. Sen İslam ın onuruyla yaşar şerefi ile ölürsün. Sen zaferin topla tüfekle değil ancak ALLAH ın yardımı ile geleceğine inanırsın. Göğsündeki iman o kadar büyüktür ki toplara, tanklara, uçaklara karşı imanınla savaşırsın. Sen şerefin ve onurun iman ile kazanılacağını bilirsin. Sen zalimin ekmeğine tenezzül etmez, aç kalırsın susuz kalırsın ama asla ALLAH ın dinini ayaklar altında çiğnetmezsin. Sen öyle savaşıyorsun ki bir ölüyorken bin diriliyorsun. 

Sakın üzülme Filistinli çocuk, ümmet sesini duydu, onurlu mücadeleni gördü ve ayağa kalkıyor. Bugün Müslümanlar aile ferleri ile seni ve davanı konuşuyor, derdine ortak oluyor, gözyaşları ile acını hissetmeye başlıyor. Bir devir kapanıyor ve zaferin başlayacağı yeni bir devir başlıyor. Medine nin fatihi Musab bin umeyr gibi, iran ın fatihi sad bin ebi vakkas gibi, Endülüs ün fatihi tarik bin ziyad gibi, İstanbul un fatihi fatih sultan mehmed gibi tarihe yeni sayfa açıyorsun Filistinli çocuk, kalk ve ileri atıl ki ümmet senin ardınca yürüsün. Kader planındaki zaferi nusretiyle müminlerin lehine çeviren ALLAH hamd edilmeye layıktır. Türkiye’ deki kardeşlerinden gelen sese, Mısır’daki rabiatul edeviyyedeki kardeşlerinin sesine kulak ver. Ümmet senin kanınla inşa ettiğin onurlu direnişinle direnişe geçti. Bekle bizi Filistinli çocuk, ayakları üzerine doğrulan ümmet, yoluna yoldaş olmaya, derdine ortak olmaya, zaferini zaferimiz olarak kutlamaya geliyor. ALLAH ın yardımı çok yakındır.