DAVET ve KARDEŞLİK - II

DAVET ve KARDEŞLİK - II

RAHMAN VE RAHİM OLAN ALLAH’IN ADIYLA

    ALEMLER’İN RABBİ OLAN ALLAH’A HAMD OLSUN, O’NUN RASULÜ MUHAMMED’E SALAT VE SELAM OLSUN.

 Geçen haftaki yazımızda İslam medeniyetinin tekrardan kurulması için bir Davetçi neslimizin olması gerektiğini ve bizlerin de bu nesil içinde yer aldığımızı ve bu yolda zor görevlerin bizi beklediğini söyledik. Bu yazımızda da inşallah mihenk taşımız olan.

  İslami fert + İslami Aile+ İslami Toplum = İSLAM HİLAFETİ (İnşallah)  Bu bağlamda 

    İSLAMİ AİLE…

 Evet kardeşlerim yaşadığımız zaman içerisinde İslami aile olarak nitelendirdiğimiz İslami aile sayımız oldukça az. Aile reisleri İslam’ı yeterince anlayamadıkları için İslami ölçütlere göre yaşamaları da zor oluyor tabi.  Sonucu Allah’ın izniyle hilafet olan yukarıdaki formülün birinci basamağı olan İslami fert kavramını anladıktan ve gereğini yaptıktan sonra İslami bir aile de Allah’ın bize ikramı olacaktır. Küfür hiç boş durmuyor bizi ailemiz üzerinden de vurmaya çalışıyor. Aile tahribatı yaşıyoruz. Kitabımız olan Kur’an-ı kapatıp Ailemizin temeli olan kadını açtılar.

    Aile bizim son kalemiz ve bu kaleyi en iyi şekilde muhafaza etmeliyiz ki ayakta kalsın. Su borusu patlamadan mudahele etmek zorundayız. Yoksa çok kötü bir facia yaşarız. Çözülme çekirdekte başlar!!

  Müslüman aile demek çevreye ışık saçan kandil demek. İslam nizamının hakim olmasını istemeyen düşmanlarımız ailenin yani kadın ve erkeğin dejenere olması için uğraşırken biz nasıl böyle çok önemli bir merhale olan İslami aileyi ihmal ederiz. Aile içi bağlar zayıf ve aile çökme iflasın eşiğine gelmişken. Boşanma davaları o kadar artı ki…  Allah’ın en sevmediği helal insanların en çok yaptığı bir fiil olmuş durumda Allaha sığınırız bu durumdan. Aile olarak İslam nizamının, İslam medeniyeti için çalışmalıyız.  

 Hangimizin eşi Nuh (as) eşinden daha kötü durumda… O ki dokuz yüz elli sene iman etmeyen bir kadınla yaşadı gündüz kavmine anlatırken gece karısına… Allaha yemin ederim ki onun imtihanı bizimkinden daha ağırdı. Ve o bunu başardı. İman etmeyen oğluna ey yavrucuğum gelmeyecek misin!  Diye çağırdı biz ise en basit bir hata yapan oğlumuza soytarı diye hitap ediyoruz…  Ah Ah çok uzak kaldık İslam’dan ve İslam’ı yaşamış olanlardan.  Ailede Kur’an değil televizyon programları gündemimizi belirliyor. Kur’an açılmıyor televizyon kapatılmıyor… 

 Öyle bir girdiler ki içimize hücrelerimize kadar işlediler her taraftan vurdular bizi…

 Aile yok olma noktasına geldi evliliğin adı olmuş birliktelik. Uyanmalıyız vakit kaybetmeden İslami Aile konumunu kazanmalı ve yaşamalıyız. Yoksa helakımız yakındır. 

  Evlerimize dönme zamanı gelmiştir. Evlerimiz bizim cihat karargahlarımız olmalı. Filistin den, Suriye den, Mısırdan önce biz Ailemizi ve Çocuğumuzu kurtaracağız.  Çünkü Filistin’i, Suriye’yi, Mısırı ağaçlar kurtarmayacak. Bir mübarek ananın doğurduğu Fatih, Selahaddin kurtaracak. Bu görev hepimizin ama en başta da biz davetçilerin görevi kalemizi sağlama almadığımız müddetçe Allah bize zaferi nasip etmeyecek…

VESSELAM