BENİ DE YAZIN 530 OLSUN

BENİ DE YAZIN 530 OLSUN

 '' Ölüm bize ne uzak ,
        Bize ne yakın ölüm ;
        Ölümsüzlüğü tattık ,
        Bize ne yapsın ölüm .''

  Şair 'in  tabiri ne de güzel ölümsüzlüğü tattık  bize ne yapsın ölüm . Evet  işte ölüm diye buna denir . Madem ki ölüm bir defa gelecek o da niçin Allah rızası için olmasın?
Vahyin ilk muhatapları da böyle diyorlardı . Onlar iman ettikleri için toplumdan horlandılar , en yakın akrabaları tarafından dışlandılar öyle ki bunun için ne işkence ve baskılara  maruz kaldılar .
    İbrahim ( as) ' de, Yusuf (as) ' da,  Musa (as) 'da,  Salih (as) de ... Hepsi türlü türlü işkencelere maruz kaldı. Üzülmeyin , gevşemeyin bu yolda dik durun yılmayın.  Sakın ha !..
  Nuh (as) ' a  bakın yüzyıllar süren mücadelesine bakın . Suyu , denizi olmayan  bir dağda  tahtalara çivi çakıp  gemi yapmasına bakın . Siz Nuh (as) olup gemi yapmasına bakın suyu  Allah'a bırakın
 Siz Yusuf (as) olup çöllere düşün, kardeşlerinizin kıskançlığını sinelerinize çekin , zindanlara  düşmeyi iffetinize leke sürmeye tercih edin, gerisini Allah'a bırakın ..
Kardeşlerim teslimiyetinize zarar vermeyin gerisini Allah'a bırakın ..
  Maddi olarak İbrahim (as) nemruttan daha güçlü değildi . Musa (as) firavundan daha güçlü değildi . Rasulullah müşriklerden daha güçlü değildi. Talut  Caluttan  yüzlerce kat daha zayıftı . Hakkın tarafı çok zayıf olmasına  rağmen hak hep galip geldi . ( Molla Muhammed Özkılınç)  Ve daha neler neler ...

Kardeşim;  Üzülme arkana bakmadan yürü tereddüt etmeden..
Dolu dizgin küfre koşanlar seni üzmesin . Onlar Allah'a hiç bir zarar veremezler .
Allah onlara Ahirette hiçbir pay bırakmamayı diliyor.Onları büyük bir azap bekliyor. ( Al-i imran 176 fi zilalil Kur'an)

Bizi ölümle , zindanlarla  korkutmaya çalışıyorlar . bilmiyorlar ki bu tevhid bayrağı bir daha inmeyecek. Bilmiyorlar ki zindanlar Yusuf (as)  sünneti olmuş bize , bilmiyorlar ki zindanlar sabır mekteplerimiz olmuş ..
 Bu yolun yolcusuyuz .  Geri dönmeyeceğiz , eğilmeyeceğiz .
Artık kula kulluk olmayacak . Bu uğurda canımızı seve seve veririz ...
 Mısırda kardeşlerimiz idam ile tehdit ediliyor . Hiç bir tehdit bizi bu yoldan geri döndüremez döndüremeyecek inşallah ..  Onlar o canları o nefisleri cennet karşılığı olarak Allaha sattılar..  Ey  Mü'min kardeşlerim;  Bu yol Hak yoldur geri dönüş yoktur . Küfür ile bir araya gelmemiz el ele , kol kola , aynı safta yürümemiz imkansız ..
 Bu yola binler feda ..  Beni de yazın 530 olsun ..  VESSELAM