MÜMİN GENÇ

MÜMİN GENÇ

Ey mü’min genç! Teknolojinin kölesi olmayan, teknolojiyi kendine köle eden, ayağının altına alan genç. Sen senin değil sen bu ümmetin malısın İslam ümmeti gibi büyük bir ailen vardır. Onlara bir sıkıntı gelse senin uykuların bölünür, rahatın kaçar. Tıpkı Rasulullah(as)’ın dediği gibi “Mü’minler bir vücuda benzer, bu vücudun bir uzvu zarar gördüğünde bütün vücut onun sıkıntısını çeker.” Sen bu bozuk, haramların teşvik edildiği bu toplumda bir yıldızgibisin.

Senin örneklerin artistler, sanatçılar, futbolcular değildir. Senin örneğini Allah(cc) belirlemiştir: ”Onda(Rasulullah’ta) alınacak güzel örnekler vardır.” Senin örneğin Musablar, Zeyd bin sabitler, fatihlerdir. Musab bin Umeyr Mekke’nin en zengini, en yakışıklısı olan bu sahabiRasulullah(as)’a biat ettikten sonra Dünya’yı elinin tersiyle yitmişti. O şehit olduğunda vücudunu örtecek kefeni bile yoktu. Zeyd bin Sabit vahyin katibi, Rasulullah(as) ‘ın tercümanı ona Rasulullah(as) İbranice öğren dediğinde o 3 haftada İbraniceyi öğrendi. Sonra hazırım ya Rasulullah! dedi. Rasullah ondan Süryaniceyi de öğrenmesini istedi, 1 ay sürmedi Süryaniceyi de öğrendi.

Bunlar hayal değil gerçeğin ta kendisi, onlar öyle boş adamlar değildi. Neden daha başka örnek arayım ki al sana örnek; onlardan daha güzel örmekler mi var? Haydi sende rabbin katında, hiç kimsenin gölgeliği olmadığı o günde arşın gölgesindeki genç olmak istiyorsan, mü’min genç olmak istiyorsan; örneklerini takip et. Ben çok günahkarım deme! unutma ki sababelerin çoğunluğunun da sicili kabarıktı ama iman edip Allah’a kul olduktan sonra Allah onları bağışladı.Kalk! ve diril! Allah(cc) katında mü’minlerin içinde yer almak için, cennetin  8 kapısından çağırılmak istiyorsan, Arşa ulaşana kadar oturma.