FİLİSTİN MUHASEBESİ

FİLİSTİN MUHASEBESİ

Bismillâhirrahmânirrahim..

 

FİLİSTİN MUHASEBESİ

    

Biliyoruz ki Filistin direnişinin hepimiz için ayrı bir yeri var. Ne var ki yıllardır intifada görüntüleriyle  kanıksadığımız Filistin sorununu adeta unuttuk.Ve yeniden İsrail işgali ve şu mübarek Ramazan ayında onlarca Filistinlinin acımasızca katledilmesi…

 

     Bugün İslam dünyası Filistin konusundaki açığını sloganlarla ve hamasi söylemlerle kapatmaya çalışıyor. İsrail, Filistin’e Ramazan ayında, iftar vaktinde bomba atıyor,saldırıda bulunuyorken İslam dünyasında parlak nutuklar atılıyor, boykot çağrıları yapılıyor, marşlar söyleniyor, şiirler yazılıyor. Sonuç ne ? Değişen hiçbir şey yok. İsrail yine yapacağını yapıyor,bombasını atıyor,saldırısını yapıyor,Filistinliler de çekeceğini çekiyor.

 

     Bugün 8 milyarlık yeryüzünde 2 milyar Müslüman eli kolu bağlanmış gibi bu mezalim karşısında hiçbir şey yapmıyor, yapamıyor. Gazze’nin nerede olduğunu bile gösteremeyecek  olan milyonlarca insan, Gazze’ye kaldırılacak ilk gemiyle yola çıkacak kadar Filistin destekçisi.

     

     Ayakları yere basmayan öfke dolu nutuklar atarak kendi kendini tatmin etmek, henüz 4 yaşındaki günahsız çocuğun annesini,babasını,kardeşlerini,hayatını geri getirmeyecek.Bugün ağaçlar kesiliyor diye naralar atan,hayvanlar ölüyor diye mahkeme mahkeme dolaşan  insanlar Filistin’de,Gazze’de acımasızca katledilen o insanlara ses çıkartmıyorlar.

     

     Biliyor musunuz  onlar bize güvenmişlerdi ..! 2 milyar Müslüman kardeşimiz var zannederek Yahudilerin karşısında mücadele eden o kardeşlerimiz bize güvenmişlerdi.Gidemiyoruz,el uzatamıyoruz,gereğince kardeşliğimizi gösteremiyoruz..Ama Allah’ın bizden yarın hesap soracağından hiç kimsenin şüphesi olmasın.

       Biliyoruz ki bu dünyada  Müslüman’ın gayesi rahatlık değildir ve de olmamalıdır; ama biz çok rahatız.Hem de orada masum insanlar bombalanıyorken bizler burada kolamızı alıp tv  başında onları izlerken iftarımızı açacak kadar rahatız.Üzüldüğüm nokta o insanların hali değil,üzüldüğüm nokta bizim halimizdir..Allah’tan diliyorum ki ölmüş ruhlarımızı Filistin’in o mücahitlerinin direnişleriyle diriltsin .

      

        Küçük çocukları küçük kurşunlarla öldürürler değil mi diyen çocuğun hesabını nasıl vereceğiz bilemiyorum..

       Daha oyun çağında bombalarla boğuşan,annesini babasını,kardeşlerini gözleri önünde yerde uzanmış öldüğünü gören çocuğun gözlerinden düşen yaşların hesabını nasıl vereceğiz bilemiyorum..

        Allah sorduğu zaman bize; kardeşlerin orda ateş içindeyken,acı çekiyorken sen nerdeydin ne yaptın dediğinde bu soruyu nasıl cevaplayacağız bilemiyorum..

        

   Evet gerçekten içler acısı bir durumdayız..Biz zannediyoruz ki yeryüzünde yerleri olmayan,yurtları olmayan İsrail biz zannediyoruz ki dünya kuruldu kurulalı bu Müslümanların kanını emiyor zannediyoruz.Daha 60 yıllık geçmişleri var ama biz bunu idrak edemiyoruz

    Onun için şu anda kanlar aksa da,hareket ayağa kalksa da Müslümanlar her yıl hac mevsiminde Kâbe’nin dibinde,Kâbe’nin kapısına sarılarak, Allah’ım bu ümmete birlik ver dediği halde,4 milyon insan gözyaşı içerisinde ağıt yakarak ellerini Allah’a açtığı halde Allah yardımını esirgiyor bu ümmetten..Çünkü gönlümüzü dar ettik birbirimize karşı,yerlerimiz dar ettik,basit şeyleri kendimize engel gördük kardeşlerim ..

 

Evet  sonuç ne biliyor musunuz ? 

Bir tarafta evinin iki odasından birini Abdurrahman bin Avf’a vermiş, eğer istiyorsan iki eşimden birini boşar sana nikahlarım diyen, kardeşliğin ne demek olduğunu bizlere  gösteren Sa’d bin Rebi..

     Diğer tarafta iftar sofrasından eksik etmediği coca colasıy’la tv başında Müslüman kardeşlerine yapılanları bir nebze de olsa hissetmeyen, bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyen, bir hayvanı orada katledilen insanlardan daha değerli gören ya da kula kulluk edip bu yapılanlara sessiz kalan vasat ümmet! … 

     

Evet DİREN GAZZE coco cola şişelerinde ismini arayan ümmet seninle..!

 

      Şüphesiz ki Allah nurunu tamamlayacak fakat yarın Allah c.c  kardeşlerin orada can verirken sen ne yaptın dediğinde verecek bir cevabımız olsun inşallah..